NEWSLETTER

MAIL OD KATARZYNY

Raz na 2 tygodnie w  środę wiadomość,

 ode mnie dla Ciebie <3
Bardziej prywatne historie, informacje o nowych wpisach i o wydarzeniach

Kategoria: Przemyślenia różne

03 stycznia 2023

Podsumowanie 2022 roku

Jak Ci minął 2022 rok? 5 na 10? A może dużo lepiej? Może troszkę gorzej? Gdybym miała popatrzeć emocjonalnie na ten rok, to było mi w nim dużo przyjemniej niż w 2021 roku. Więcej odpoczywałam, nie mierzyłam się z dużymi wyzwaniami emocjonalnymi. A w zasadzie to odpoczywałam po zeszłorocznych wyzwaniach. 

 

Ale kiedy zrobiłam podsumowanie roku w planerze w postaci, tzw. koła życia, czyli oceniłam kilka sfer życia w skali 1-10, to 2022 wypadł gorzej niż 2021. I to mnie zdumiało, bo 2021 rok wspominam źle z poziomu emocjonalnego. Był to rok, który mnie przeorał, pełen był smutku, cierpienia i trudnych wydarzeń, ale z poziomu osiągnięć dużo wyżej wyceniłam samozadowolenie niż przy tegorocznym podsumowaniu. 

 

W 2022 roku było miło i fajnie i przyjemnie, i w sumie też sporo osiągnęłam, ale zadowolenie w wielu sferach spadło. W 2022 roku najmocniej pocisnęłam pasję. Tej sferze daję nawet 11/10. Ale kilka innych sfer pomimo jakiegoś progresu nie satysfakcjonuje mnie. Na koniec roku nie jestem zadowolona m.in. ze stanu mojego zdrowia, bo choć w tej sferze dużo się poprawiło, mam wręcz niesamowite osiągnięcia, to jeszcze nie jestem tam, gdzie chcę. Niektóre sfery wypadły słabo, ale akceptuję to i nie mam zamiaru tego zmieniać, bo nie są to dla mnie ważne sfery na ten moment. I polecam przy chęci samorozwoju czy potrzebie zmiany, rozwijanie tego co jest potrzebne, a nie wszystkiego.

 

Co do konkretów, o to co się wydarzyło w 2022 roku:

 • poszło w świat kilka moich obrazów

 • przeprowadziłam warsztaty Twórcze Malowanie podczas 1 i 2 edycji Iskry - platformy dla kreatywnych kobiet (2 edycja wciąż trwa)

 • stworzyłam nową stronę www, nowe logo i zaprezentowałam nową siebie

 • zgodnie z powyższym dokonałam całkowitego rebrandingu mojej obecności w sieci

 • stworzyłam i uruchomiłam newsletter (8 już wysłanych, a jutro leci 9, możesz się zapisać tutaj)

 • stworzyłam zabawę Twórcza Radość na Instagramie (więcej o zabawie tutaj)

 • odbyła się artystyczna sesja zdjęciowa, z której moje zdjęcia przewijają się na Instagramie i tu na stronie

 • zrobiłam remont w mieszkaniu i jeden pokój przeznaczyłam na Pracownię, którą dostosowuję tak, by mi się w niej dobrze tworzyło

 • zdobyłam 3 szczyty z Korony Gór Polski

 • zanotowałam sukcesy przy pracy z przewlekłym bólem na fizjoterapii, do których zaliczam między innymi mniej bolesne miesiączki

 • świadomie zakończyłam psychoterapię

 • doprowadziłam do takiego stanu zdrowia, że od 6 miesięcy nie wzięłam ani jednego antybiotyku, co wcześniej nie udawało mi się choćby przez miesiąc przez ostatnie 2, 3 lata

 

A oprócz tego wszystkiego równolegle pracuję na etacie. W sieci opowiadam głównie o artystycznej części mojego życia, ale w pracy etatowej również odnotowałam kilka sukcesów. Sukcesem jest chociażby to, że udaje mi się dzielić moją pasję z pracą etatową.

 

Jestem dumna z siebie. To był dobry rok. I myślę, że było mi w nim przyjemnie, bo po pierwsze był to rok pełen pasji, która sprawia mi radość, a po drugie nauczyłam się odpuszczać i odpoczywać, kiedy tego potrzebuję. Odpoczynek bez poczucia winy pozytywnie przełożył się na moje zdrowie. 

 

Na Nowy Rok 2023 ułożyłam plan. Wydaje mi się mniej ambitny i bardziej wyluzowany niż w poprzednich latach, ale może też jestem w lepszym zdrowiu psychicznym i lepiej ogarniam rzeczy. Działania, z czasem i doświadczeniem, stają się łatwiejsze. Ale kto wie co się stanie w 2023 roku? Może ten rok nas zaskoczy? Ja liczę na to, że pozytywnie. Mam bardzo silne przekonanie, że będzie dobrze. Ja swój dołek, kryzys życiowy, zaliczyłam na przełomie 2020/2021, a ponieważ życie to sinusoida to ja właśnie jestem na krzywej rosnącej. Nawet matematyka za mną stoi i tego się trzymam.

 

 

A na koniec najszczersze życzenia, by było Wam w 2023 roku tak jak tego pragniecie <3

 

 

 

 

kontakt(at)katarzynatworzy.pl

© 2022-2024 Katarzyna Tworzy   |  Polityka prywatności | Regulamin sklepu